Czy skonsultować wadę u innego okulisty?

U mojej corki 5-cio letniej stwierdzono astygmatyzm oraz dodatkowo wade na oku prawym 0,75 I lewym 1,5.ostatnio okulistka zalecila zaslaniac oko mocniejsze I rehabilitacje,na ktora man termin pod koniec kwietnis.Prosze o podpowiedz,czy jest to powazna wada I czy powinnam skonsuktowac wade u innego okulisty? Jestem poddenerwowana ta sytuacja,corka nie bardzo chce zaslaniac oczko lepiej widzace,robie co moge ale bywa to trudne.

z tego co Pani pisze to zupełnie nie chodzi o wadę wzroku tylko o to co widzi Pani córka.
Wada wzroku nie ma tu do rzeczy albo niewiele.
Otóż oko, jeżeli mu się założy okulary jak ma wadę musi widzieć 100%.
Jeżeli po założeniu okualrów nie widzi 100% to jest to oko niedowidzące.
Niedowidzenie można WYLECZYĆ DO 7 roku życia dziecka.
Potem NIE MOŻNA i żadna operacja tego nie zmieni.

Sądząc z opisu jedno oko Pani córki jest niedowidzące. I ma Pani z córką 2 lata żeby to wyleczyć. Potem się nie da.
Leczy się to niedowidzenie zasłanianiem oka. Jak długo trzeba to robić to zależy jak szybko będzie się poprawiać widzenie. Im więcej zasłaniania tym szybciej oko się naprawi.
Rehabilitację i zasłanianie należy rozpocząć jak najszybciej.
Pozdrawiam