Czy taka temperatura ciała jest powodem do zmartwień?

Witam, od zawsze moja temepratura ciała wynosi powyżej 37.2 czy jest się czym przejmować? Lekarz powiedział że taki mój urok. Proszę was o poradę

Redakcja abcZdrowie

Witam, zostało ustalone, że właściwa temperatura ciała człowieka mieści się w zakresie 36-37°C, z kolei temperatura 36,6 °C jest wartością umowną. Nieznaczne wahania nie są anomaliami i nie muszą świadczyć o jakichkolwiek nieprawidłowościach. Tym bardziej, że, tj. Pani wspomina, temperatura 37,2°C towarzyszy Pani zawsze. Oczywiście, jeśli budzi to Pani niepokój, można wykonać podstawowe badania krwi oraz moczu, które powinny pokazać ewentualne nieprawidłowości w organizmie. Warto jednak w tej kwestii zaufać swojemu lekarzowi. Jeśli, mimo wszystko, ta temperatura Panią niepokoi, zachęcam do przeczytania naszego artykułu o stanie podgorączkowym: https://portal.abczdrowie.pl/stan-podgoraczkowy-przyczyny-leczenie. Być może pomocne okażą się również odpowiedzi naszych ekspertów na pytania dotyczące temperatury: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania-do-specjalistow,stan-podgoraczkowy-podwyzszona-temperatura
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.