Czy takie zachowanie taty może sygnalizować jakieś zaburzenie psychiczne?

Witam, zwracam się z problemem, który w ostatnim czasie sprawia zachowanie mojego ojca (ma 53 lata). Mianowicie, twierdzi on, że w snach miewa rzekomo spełniające się, jakby "prorocze" wizje dotyczące przyszłości. Do tego uważa, że miał je właściwie od zawsze. Muszę dodać jeszcze, że jego stan psychiczny ostatnio ( w ciągu ostatnich 10 miesięcy) się pogorszył, gdyż przestał pracować w swoim zawodzie z racji urazu kolana i kręgosłupa. To właśnie dopiero wraz z momentem zaprzestania pracy zaczął wspominać o swoim rzekomym "darze" widzenia przyszłości. Stało się to jednak dla domowników bardzo uciążliwe psychicznie. Czy takie zachowanie może wskazywać na jakieś zaburzenie psychiczne? Proszę o odpowiedź. Agnieszka

Dzień dobry, do odpowiedzi na to pytanie potrzebna jest konsultacja psychiatryczna Pani ojca pod warunkiem, że on tego chce i uważa to za problem, z którym chciałby coś zrobić.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.