Czy te ataki świadczą o nerwicy?

witam mam 24 lata od kilku dni slabo sie czulam mialam ataki paniki dretwienie konczyn uczucie duszenia w gardle mialam wrazenie jakbym nie czula jezyka ze mam opuchniete usta (chociaz wygladaly normalnie). raz bylo mi zimno raz goraco. strasznie boje sie zostawac sama w domu bo boje sie ze bede miala atak nikt mi nie pomoze. boje sie spac bo boje sie ze sie nie obudze.od zawsze bylam bardzo nerwowa w podstawowce tez mialam takie ataki leku.. wszystkie wyniki sa dobre. czy to moze byc nerwica?

Witam
Opisane objawy wskazują na nerwicę, jednak proponuję udać się do lekarza lub psychoterapeuty, aby zdiagnozować opisane symptomy i podjąć odpowiednie działania terapeutyczne.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Najlepiej skonsultować te objawy z lekarzem i rozpocząć regularną psychoterapię, która pomoże je zniwelować. Pomoc odnajdzie Pani w gabinecie psychiatrycznym i psychologicznym. Nerwica objawia się różnymi dolegliwościami somatycznymi. Psychoterapia jest metodą najbardziej pomocną w tym zakresie i warto z niej skorzystać znajdując specjalistę. Jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

Witam Panią
Nerwica należy do grupy zaburzeń lękowych, które występują w formie
różnych fobii i lęków, w tym lęku panicznego, któremu zwykle
towarzyszy wiele objawów i dolegliwości somatycznych,
np. kołatanie serca, uczucie duszności, przyspieszone tętno i wiele innych.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl