Czy te bóle mogą jednak sugerować ciążę?

Witam. Uprawiałam stosunek przerywany 11 lutego. 19 lutego dostałam okresu lecz był on mniej obfity niż zawsze. Z obawy przed ciążą zrobiłam test po 10 i 14 dniach oba negatywne. Po okresie zaczęło mnie boleć podbrzusze i jajniki. Ciągle czuję dyskomfort. Powtórzyłam test 20 dnia po stosunku również negatywny. Czy jednak mogę być w ciąży. Nie wiem czym sa spowodowane te bóle..

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Wspomina Pani o kilkukrotnym wykonaniu testów ciążowych, które za każdym razem pokazywały negatywny wynik. Jeżeli jednak wciąż ma Pani wątpliwości co do ich wiarygodności, warto wykonać dla pewności dodatkowo badanie w laboratorium hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa. Jeżeli ono również wykluczy ciążę, konieczna jest dalsza diagnostyka.

Takie dolegliwości jak ból podbrzusza i jajników mogą bowiem nie tylko być objawami zapłodnienia, ale także wskazywać na różne schorzenia narządów intymnych. Czasami takie objawy mogą sugerować też np. różne infekcje, torbiel jajników lub zapalenie przydatków. Mogą być również uwarunkowane zaburzeniami hormonalnymi – dlatego warto byłoby przebadać się również pod tym kątem. Zalecamy zatem wizytę u ginekologa, który zleci Pani odpowiednią diagnostykę i na tej podstawie będzie mógł ocenić przyczynę problemu i wdrożyć odpowiednie leczenie. Jeżeli dolegliwości będą przybierać na sile proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z artykułami opublikowanymi na portalu abcZdrowie.pl, który zawiera więcej przydatnych informacji na ten temat:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob

Warto też przeczytać, jak na pytania o zbliżonej tematyce zadane przez innych użytkowników odpowiadają eksperci naszego serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-podbrzusza-i-jajnikow

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-podbrzusza-i-jajnikow-oraz-brak-okresu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.