Czy ten brak kontroli nad wydawaniem pieniędzy ma związek z moimi zaburzeniami?

Brak kontroli nad wydatkami. Wpadam w coraz to większą pętlę zadłużenia. Biorę kolejne chwilówki, wydaje pieniądze w moment. Od niedawna jestem w trakcie leczenia psychiatrycznego i terapii psychologicznej. Wstępna diagnoza zaburzenia depresyjno lękowe. Biorę Asertin. Czy ten brak kontroli nad pieniędzmi ma też wpływ z jakimiś zaburzeniami psychicznymi?

Jak Pan pisze, wpadł Pan w pętlę i zapewne trudno samemu przerwać ten cykl. Pisze Pan również, że korzysta Pan z psychoterapii, proszę zatem ten ważny temat poruszyć ze swoim terapeutą. Czy ma to związek z Pana diagnozą? Zastanawiam się czy jednoznaczna odpowiedź ma jakiś wpływ na poprawę Pana sytuacji. Nie jestem zwolenniczką przywiązywania się do diagnizy, bo czemu to ma służyć? Jak to ma Panu pomóc? Na pewno kwestia nadmiaru w wydnatkowaniu jest sprawą ważną i powinien Pan wnieść ją na sesję terapeutyczną. Pozdrawiam. Joanna Marciniak