Czy ten test jest wadliwy?

Witam zrobiłam test ciążowy płytkowy . Wyszły mi dwie kreski na polu C czy jest to pozytywny czy test poprostu jest wadliwy ? Bardzo proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wykonany przez Panią test ciążowy jest wadliwy, ponieważ w próbce C (kontrolnej) powinna wyjść tylko jedna kreska.

Na testach płytkowych znajdują się dwa oznaczenia, pierwszym z nich jest C oznaczający pole kontrolne, oraz T, który jest obszarem testowym. Tylko jedna kreska na polu C sugeruje, że próba wyszła negatywnie i osoba badana nie jest w ciąży. Aby można było mówić o zapłodnieniu, na teście muszą wyjść obie kreski, z czego jedna, która się pojawiła na polu T nie musi być bardzo widoczna.

Do przeprowadzenia takiego testu kobieta powinna użyć porannego moczu, ponieważ to w nim znajduje się najwięcej hormonu hCG, wytwarzającego się podczas ciąży. Zalecamy też, aby test został wykonany co najmniej 10 dni po stosunku w celu niezafałszowania wyniku.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym samodzielnego przeprowadzenia testu ciążowego:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.