Czy to możliwe, aby okres spóźniał się przez potencjalną ciążę?

Witam, martwie sie spozniajacym sie okresem. Z partnerem uprawialismy seks, z zabezpieczeniem, jednak jedna prezerwatywa pekla, partner mowil ze od razu wyjał i ze nic nie wycieklo. Przez okolo pol roku moje cykle byly w miare regularne(28-29 dni) , jednak wczesniej zdarzaly mi sie cykle 36-37 dniowe. Zrobilam juz 3 testy ciazowe, jeden w 8 dniu od owulacji, drugi dwa dni po terminie spodziewanej miesiaczki, trzeci 4 dni po terminie. Wszystkie wyszly negatywne, nie bylo nawet bladziutkiej kreseczki. Mimo tego okres sie nie pojawia, dodatkowo w tym miesiacu mialam duzo stresu stres zwiazany z brakiem okresu i nieplanowana ciaza. Czy to mozliwe aby okres spoznial sie przez potencjalna ciaze, czy moze jestem bardzo przerwazliwiona i nadmiar stresu powoduje jego opoznienie? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Miesiączka może się opóźniać z powodu stresu, zmiany diety, odchudzania się, nadmiernego wysiłku fizycznego, zaburzeń hormonalnych i wielu innych przyczyn. Skoro testy są negatywne, ciąża jest bardzo mało prawdopodobna.