Czy to prawidłowa waga w tym wieku?

Cześć mam 165cm wzrostu i 21 lat. Waga moja to 54 kg. Wymiary brzucha 65cm w tali , biodra 88cm udo w największym miejscu 49 cm czy to prawidłowe wymiary?

Dzień dobry,
Biorąc pod uwagę wzrost oraz masę ciała, Pani wskaźnik BMI (Body Mass Index) wynosi 19,8 i mieści się w zakresie normy. Taki wynik wskazuje na prawidłową masę ciała w stosunku do wzrostu.

Wskaźnik WHR określa stosunek obwodu talii do obwodu bioder i u Pani wynosi 0,74 i określa Pani typ sylwetki jako gynoidalny (gruszki).
Otyłość brzuszną u kobiet stwierdza się, gdy wskaźnik WHR wynosi wynosi ≥ 0,8.

Co do obwodu uda - nie ma dostępnych norm na jego rozmiar. Wskaźnikiem wykorzystywanym w celu sprawdzenia prawidłowości masy ciała jest BMI.

Dokładny poziom składu ciała sprawdzi Pani podczas analizy składu ciała profesjonalnym sprzętem medycznym (tu może Pani sprawdzić, na czym polega takie badanie - http://agataprzytula.pl/analiza-składu-ciała ).

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego - kontakt@agataprzytula.pl.

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/