Czy ugryzienie może skończyć się boreliozą?

Witam 4 dni temu coś ugryzło mnie w rękę podczas spaceru w parku. Pojawił się się swędzący ani nie bolący babel którego przypadkiem rozdrapałem chyba w nocy. Wokół bąbla od początku pojawiło mi się zaczerwienienie które nie schodzi. Czy to może być groźne (np. bolerioza)? Dołączam zdjęcie. https://zapodaj.net/9ef4d6762a901.jpg.html

Cztery dni to za mało, żeby powiedzieć coś konkretnego. Po pierwsze - nie wiemy, czy to był kleszcz. Po drugie - nawet jeśli był, to nie każdy kleszcz przenosi boreliozę. Po trzecie - ze zdjęcia nie da się poznać, trzeba obserwować, czy rumień będzie się rozszerzać. Po czwarte - proszę odczekać miesiąc i na wszelki wypadek zrobić badanie na boreliozę.