Czy w moim przypadku może zastosować podejście systemowe?

Czy nurt systemowy może być stosowany podczas indywidualnej psychoterapii depresji, nerwicy lękowej lub fobii społecznej u osoby dorosłej? Pytam, bo mam te 3 zaburzenia, a psychoterapeutka do której zacznę chodzić od marca ma na stronie napisane że pracuje w nurcie integracyjnym (łączy myślenie systemowe i psychodynamiczne oraz wykorzystuje elementy terapii poznawczo-behawioralnej). Jestem ciekawa czy może stosować podejście systemowe w moim przypadku
KOBIETA, 24 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry,

Jak najbardziej może stosować takie podejście. Łączenie kilku nurtów może pozwolić na to, aby pełniej przepracować posiadane trudności, a także zobaczyć ją w rożnych kontekstach. Pozdrawiam

Przede wszystkim ma Pani złą diagnozę - ktoś opisał objawy i nic więcej. Opis Pani Psycholog wskazuje, że ma duże doświadczenie. Aczkolwiek jeśli to nie psycholog lepiej poszukać psychoterapeuty psychologa.