Czy w takich sytuacjach dochodzi do zapłodnienia?

Jestem dziewica, mój chłopak ocierał się o mnie i spuścił mi się na pośladki, jestem bardzo przewrażliwiona i czy jest to mozliwe jeżeli coś by spłynęło na pochwę, to była niewielka ilość spermy. To czy można zajść w ciąże ? Nie doszło do stosunku tylko boje się ze coś mogło kopnąć, od razu wytarlam spermę

Redakcja abcZdrowie

Witam,

szanse zapłodnienia w takiej sytuacji są niewielkie, choć niestety nie można wykluczyć tego z całą pewnością. Jeżeli sperma spłynęła z pośladków i dostała się wewnątrz dróg rodnych, to przy sprzyjających okolicznościach, czyli przede wszystkim w czasie owulacji, może dojść do zapłodnienia.

Na przyszłość sugeruję, by unikać tego typu ryzykownych sytuacji – proszę pamiętać, że błona dziewicza nie stanowi zabezpieczenia przed ciążą. Wręcz przeciwnie – jej porowata, a niekiedy szczątkowa wręcz, struktura nie jest żadną przeszkodą dla plemników.

Zachęcam do zapoznania się z odpowiedziami naszych ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-jest-zajscie-w-ciaze-bez-przebicia-blony-dziewiczej oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwa-ciaza-przy-nienaruszonej-blonie-dziewiczej.

W związku z tym wskazane jest unikanie kontaktu z ejakulatem bądź zastosowanie zabezpieczenia w postaci prezerwatywy.

Być może zainteresuje Panią także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/dziewictwo-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.