Czy woda zawarta w pożywieniu wlicza się do dziennego zapotrzebowania?

witam czy woda zawarta w pożywieniu tj np. w przygotowanej kaszy manny używam 400ml wlicza się do dziennego zapotrzebowania na 2l płynów?

Dzień dobry,

tak, woda zawarta w pożywieniu wlicza się do dzinnego zapotrzebowania. Zapotrzebowanie na wodę jest bardzo indywidualną sprawą - zależy od wielu czynników: wieku, masy ciała, aktywności fizycznej, pory roku, towarzyszących chorób - te 2l podawane są w przybliżeniu, proszę nie trzymać się tych zaleceń zbyt sztywno.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
[url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]

Powinniśmy spożywać dziennie ok. 2,5 l/dobę wody (dokładna ilość zależy od masy ciała)
– w tym płyny jako napoje (nie tylko woda mineralna) ok. 1,5 l
– w tym woda zawarta w pokarmach (mięso, nabiał, owoce, warzywa, pieczywo, itd. ) ok. 1l

Witam serdecznie,
ilość wody jaką należy spożywać to średnio 2,5 l/dzień. Dokładna ilość zależy ciała, aktywności fizycznej i ew chorób np choroby nerek itd.
Woda zawarta w żywności również można wliczyć. Najważniejsze aby systematycznie wypijać wodę. Duża ilość wypijana na raz nie spełni swojej roli.

pozdrawiam
Małgorzata