Czy wymioty zmniejszają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

1 lipca wzięłam tabletkę jak zwykle o 8:00 rano (była to 14. tabletka z opakowania). Około godziny 22:00 wystąpiły wymioty. Wiem, że czas wchłaniania tabletki wynosi ok. 4h. U mnie wymioty wystąpiły po 14. godzinach, ale mimo to chcę się upewnić, czy mimo ich wystąpienia dalej jestem zabezpieczona? Drugie moje pytanie dotyczy przerwy między opakowaniami. Czy w czasie jej trwania jestem zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Skuteczność tabletek nie została zmniejszona z powodu wymiotów. Z całą pewnością tabletka zdążyła się bowiem wchłonąć.

W czasie 7-dniowej przerwy jest Pani również chroniona przed możliwością zajścia w ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!