Czy wyniki mogą wskazywać na problemy z tarczycą?

Dzień dobry, Mam 22 lata i od długiego czasu męczy mnie przewlekłe zmęczenie, które utrudnia normalne funkcjonowanie. Ponadto wiecznie mi zimno, straciłam na wadzę (która aktualnie wynosi 50 kg, przy wzroście 160 cm), mam problemy z koncentracją i występuje u mnie drżenie rąk (choć nie często). Zrobiłam badania krwi i moczu, z których jedyne co budzi wątpliwości to obecność 50mg ketonów. Dodatkowo zrobiłam badania tarczycy, na których interpretację czekam (TSH 2,440, FT3 3,44 FT4 1,23). Czy wyniki mogą wskazywać na problemy z tarczycą? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 22 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry.

Poziom TSH u zdrowej osoby powinien wynosić od 0, 27 do 4, 22 mj/l.

FT3 od 2,25 - 6 pmol/L

FT4 od 10 do 35 pmol/L

Wskazana wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub endokrynolog który w trakcie wizyty oceni wyniki z opisanymi objawami klinicznymi porównując z badaniem fizykalnym po którym zaleci odpowiednie zalecenia.

Warto zwrócić uwagę, że zakresy wartości prawidłowych mogą się różnić w zależności od wielu czynników np. zastosowanej metody do wykonywania oznaczenia, wieku czy płci pacjenta.

Pozdrawiam