Czy zrosty w obrębie kręgosłupa powodują te zaburzenia?

Dzień dobry, Mam 51 lat. Choruję na chorobę Scheuermanna, którą zdiagnozowano u mnie dopiero ok. 20 roku życia. Wykonuję pracę biurową, ale staram się chodzić od 5 do 7 km dziennie. Mam dobrze rozwiniętą masę mięśniową (35% masy ciała, przy wadze 54 kg). Niedawno podjęłam próbę nauki pływania, ale nie mogłam utrzymać ciała na wodzie w poziomie i pomimo powtarzania tych prób wielokrotnie nadal nie radzę sobie z tym problemem. Czy może to mieć związek ze zrostami kręgosłupa w odcinku piersiowym? z góry dziękuję za odpowiedź

Najpewniej wynika to z nieprawidłowych wzorców ruchowych i zbyt słabych mięśni stabilizujących korpus. Sugeruję rozpoczęcie przygody z nową aktywnością fizyczną od konsultacji z trenerem przygotowania motorycznego i ćwiczeń akcesoryjnych, które wzmocnią zbyt słabe struktury, co przełoży się na prawidłową pozycję w czasie pływania.