Czym spowodowane jest krwawienie?

Witam. Mam 23 lata. Obecnie biorę już 4 opakowanie Y***, po 9 tabletce w tym czwartym opakowaniu pojawiło się u mnie krwawienie. Krwawienie to jest dość obfite. Robię przerwy 7- dniowe między opakowaniami. Wspomnę również, że przy pierwszym opakowaniu miałam lekkie plamienia. Nie wiem czy to krwawienie przy 4 JUŻ opakowaniu jest normalne??? BARDZO PROSZĘ o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych są plamienia/krwawienia śródcykliczne. Zazwyczaj występują one podczas przyjmowania 3-4 pierwszych opakowań tabletek antykoncepcyjnych. Natomiast w Pani przypadku krwawienie pojawiło się nieco później. Być może należy zmienić tabletki na inne, o innej dawce hormonów. Dlatego proponuję wizytę u ginekologa. Podczas takiej wizyty będzie można wykluczyć inne przyczyny krwawienia.
Pozdrawiam