Tabletki antykoncepcyjne a przedłużony okres

Witam serdecznie, mam problem ponieważ zaczęłam zażywać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych dziś jest 8 dzień odkąd zaczęłam brać tabletki a ja nadal plamie i mam bardzo delikatne bóle jajników... dodam ze biorę je prawidłowo od 1 dnia okresu... nie wiem czy wpływ na to maja tabletki... i mam małego mięśniaka 1,7 cm... Proszę o pomoc!!! Z góry dziękuje

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki mają działania niepożądane. Do takich działań niepożądanych należą m.in. plamienia śródcykliczne. Powinny one ustąpić po 3-4 pierwszych opakowaniach tabletek.
Lek,który Pani przyjmuje wymaga skutecznej antykoncepcji. Jest on przeciwwskazany w ciąży oraz podczas karmienia piersią.
Pozdrawiam