Dieta dla 18-latki chcącej zrzucić 3 kilogramy

Witam. Już tyle się naczytałam tych artykułów na temat kaloryczności diety, że już się gubię. Zależy mi na zdrowym i rozsądnym zrzuceniu jeszcze ok. 3 kg. Ile powinnam spożywać kalorii jeśli mam 18 lat, 176 cm i teraz ok. 63 kg. Zdrowo i regularnie jem, ale nie wiem na ile kalorii, aby osiągnąć cel. Staram się ćwiczyć ok. 1h 3-5 razy w tygodniu. Proszę o odpowiedź, bo już sama nie wiem. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie,

Internet jest wypełniony różnymi informacjami na temat diet, odchudzania i zdrowego odżywiania, jednak nie wszystko jest niestety prawdą! Najlepsze efekty przynosi zdrowa i indywidualnie dobrana dieta. Na podstawie informacji które Pani podaje nie jest możliwe ustalenie odpowiedniej diety. Musiałabym zebrać dokładny wywiad żywieniowy i zdrowotny. Nie mniej jednak powinna Pani spożywać około 2600kcal aby wagę utrzymać więc aby schudnąć należy obniżyć kaloryczność o około 500-700kcal od zapotrzebowania. Musi Pani też Pamiętać że nie tylko kaloryczność ma znaczenia ale również skład posiłków. Posiłki powinny dostarczać zarówno białka, węglowodany jak i dobre tłuszcze.

Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk