Odchudzanie 4kg w miesiąc

Mam 16 lat, 168 cm wzrostu i ważę 56-57 kilo. Chcę schudnąć 3 lub 4 kg w miesiąc. Dziennie jem 1000 kcal, czy to możliwe? Oprócz diety dziennie wykonuję ćwiczenie (jeżdżę na Gassel free style) 1h! Błagam powiedzcie, że zdołam schudnąć 3/4 kg w miesiąc?

Witaj! Obecnie Twoje BMI wynosi 20,5, czyli jest prawidłowe (norma 18,5- 24,9). Możesz schudnąć jeszcze tylko 3kg, aby nie nastąpiło niedożywienie. Aby tego dokonać w ciągu miesiąca przede wszystkim musisz zadbać o dietę oraz zwiększyć aktywność fizyczną. Obecnie spożywasz 1000kcal i to jest za mało. Minimalna ilość kalorii dla Ciebie wynosi 1300kcal. Jeżeli będziesz spożywała mniej kalorii nastąpi zmniejszenie podstawowej przemiany materii i organizm ograniczy spalanie tkanki tłuszczowej oraz wystąpi efekt jojo. Zacznij spożywać posiłki w regularnych odstępach czasu co 3-4 godziny. Zawsze jedz śniadanie w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, a kolację na 2 godziny przed snem. Pij duże ilości wody mineralnej z jodem (Ustronianka z jodem) oraz zielonej herbaty, a przed snem herbatę pu -erh - 350ml. Jeżeli chodzi o ćwiczenia to staraj sie chodzić na basen oraz codziennie biegać przez około godzinę. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

W tym wieku, czasie intensywnego wzrostu i rozwoju absolutnie nie należy spożywać tylko 1000kcal. Zapotrzebowanie może być nawet ponad 2000kcal odchudzanie należy przeprowadzać powoli, aby dostarczyć do organizmu wszystkich niezbędnych makro- i mikroskładników. Najlepiej robić to pod kontrolą dietetyka.