Dieta na wsi - jak dobrze wykorzystać produkty tu dostępne?

Jestem na wakacjach na wsi i nie ma tutaj za dużego wyboru pożywienia, nia ma takichproduktów, które są wymieniane w niektórych dietach. Czy można coś wymyślić na produktach łatwo dostępnych na wsi?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

jak już pisałam w poprzednim pytaniu, nie powinnaś się odchudzać na własną rękę. Wykorzystaj wakacje na wsi na zmianę nawyków żywieniowych i dużo się ruszaj. Długie spacery po okolicy, przejażdżki na rowerze czy nawet praca w ogródku, pomogą Ci spalać tkankę tłuszczową i poprawią samopoczucie.

Jeśli chodzi o dietę to z pewnością na wsi znajdziesz dużo warzyw i owoców. Postaw szczególnie na warzywa - latem warto sięgać po: pomidory, ogórki, cukinię lub kabaczka, fasolkę szparagową, sałatę, kalafiora, marchewkę itp. Mogą być surowe w postaci surówek, sałatek, dodatku do kanapki lub gotowane.  Latem są pełne witamin, więc staraj się ich jeść jak najwięcej i różnorodnie.

Desery i słodycze zastąp owocami: brzoskwinią, morelą, malinami, borówkami, jagodami, czereśniami itp.

Jedz pieczywo razowe lub graham, a do tego chudy twaróg lub chudą wędlinę np. drobiową. Na obiad staraj się również wybierać chude gatunki mięs np. kurczaka lub indyka. Jako produkt zbożowy do obiadu możesz dodać kaszę jaglaną, gryczaną lub jęczmienną - myślę, że nie powinno być problemu z jej dostępnością lub kilka młodych ziemniaków z koperkiem. Na bazie warzyw można też przyrządzić zupę, która wcale nie musi być gotowana na kości.

Pij wodę mineralną lub herbatki owocowe, ewntualnie sok bez cukru. Unikaj raczej słodzonych kompotów czy syropów na cukrze. Możesz pić jogurt naturalny, maślankę lub kefir.

Pozdrawiam