Dlaczego dziecko się ślini?

Moja corka ma 4.5 miesiąca. Jest po dość poważniej infekcji zapalenia oskrzeli. Juz od jakiegoś tygodnia jest zdrowa. Nie kaszle , nie ma kataru. Generalnie okaz zdrowia. Ale w nocy pojawia się problem. Dziecko jak by charczalo cos w nosie. Jest to dziwny dźwięk. Niby oddycha dobrze ale jak by to sprawalo jej to problem. W momencie posmarowanie jej klatko piersiowej viksem baby przynosi jej ulgę. Dodam ze robię wieczorem inhalacje z soli regularnie czyszcze nos woda morska i wietrze porządnie mieszkanie. Dodam jeszcze że zaczela bardzo sie slinic i wkładać rece do buzi. Dziąsła są normalne nie spluchniete więc jak by nie zęby.

Proszę udać się do laryngologa i alergologa w drugiej kolejności. A wkładanie piąstek, czy całych rączek do buzi jest normalne. Dziecko dokonuje autostymulacji, uwrażliwia się i poznaje poprzez buzię właśnie nowe faktury, smaki. Ślinienie- tu też pomóc może laryngolog. Sprawdzi migdały, czy nie są przerośnięte. Należy ocenić również wędzidełko podjęzykowe. Może być np. za krótkie i przez to dziecko się ślini. Jest to jedna z możliwych przyczyn.

Podsumowując: laryngolog jeśli chodzi o charczenie i ocenę migdałów, logopeda jeśli chodzi o ślinienie.