Dlaczego lek na nadciśnienie nie zawsze działa?

Mam 70 lat .Leczę się na nadciśnienie.Ostatnio skacze mi ciśnienie i tak kilka dni jest ok rano 120/67/66 a wieczorem troszeczkę wyżej no ale ok i czuję się dobrze.Następny dzień od rana157/94/67 w czasie dnia podskok 167/95/69a czasami nawet 190,200/101/80.90.Oczywiście biorę leki.Nowość przy skokach to ból głowy z tyłu i karku/Captopril nie zawsze działa.

Lek. Paweł Szadkowski

Musi Pani zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego w celu dokładnego zbadania, przeanalizowania Pani historii wartości ciśnień oraz leków które Pani przyjmuje i w razie potrzeby modyfikacji terapii farmakologicznej. Można rozważyć założenia holtera ciśnieniowego w celu dokładnej oceny wartości ciśnień w ciągu dnia. Takie bóle głowy mogą występować przy skokach ciśnienia i jest to dość typowa dla nich lokalizacja.