Dlaczego macica jest przekrwiona?

Czy przekrwienie macicy oznacza tylko chorobę PCS? Czy mogą być jeszcze inne powody?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Nie wspomniała Pani, czy występują obecnie pewne dolegliwości, które sugerowałyby konkretne schorzenie, a także, czy przyjmowane są na stałe jakieś leki.

Z przedstawionego opisu, można by wywnioskować, że prawdopodobnie występuje u Pani zespół przekrwienia miednicy mniejszej. Jest to przypadłość charakteryzująca się obecnością żylakowatych zmian wśród naczyń jajnikowych i splotów żylnych przymacicz.

Głównym objawem tego schorzenia jest przewlekła dolegliwość bólowa w obrębie miednicy mniejszej. Takie objawy mogą nasilać się podczas występowania miesiączki wraz z nasilonymi krwawieniami, a także przy dłuższym utrzymaniu pozycji stojącej.

Trudno, ze względu na odległość, wskazać ewentualną przyczynę Pani dolegliwości oraz ocenić stan zdrowia. Proponujemy więc wizytę u lekarza ginekologa, który zdecyduje o dalszej diagnostyce i leczeniu, aby poprawić Pani komfort życia.

Podobna tematyka została przedstawiona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/endometrium-endometrioza-zapalenie-blony-sluzowej-macicy-rak-endometrium

https://zdrowie.parenting.pl/zapalenie-blony-sluzowej-macicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.