Dlaczego mam te drżenia powieki?

Witam. Od około 3 tygodni mam problem z drganiem powieki. Zdarza się to kilkanaście razy dziennie lub więcej. Biorę Magne B6 forte oraz witaminę b complex. Nie piję kawy ani alkoholu, nie siedzę długo przed komputerem, nie jestem narażona na jakiś większy stres. Nie przyjmuję żadnych leków ani nie mam innych niepokojących objawów. Czym to może być spowodowane?
KOBIETA, 26 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

drżenie powiek może być związane z różnymi czynnikami. Nadmiar tytoniu, kawy czy alkoholu to tylko niektóre z nich. Oprócz tego skurcze powiek mogą wynikać z nieodpowiedniej diety i niedoboru mikroelementów – przede wszystkim magnezu, ale także wapnia, witaminy B1 oraz potasu.

To jednak nie wszystko. Drżeniem powiek mogą objawiać się także jednostki chorobowe. Mogą to być choroby oczu (np. zespół suchego oka, zapalenie rogówki, zapalenie naczyniówki czy jaskra), jak i porażenie nerwu twarzowego lub stwardnienie rozsiane.

Warto więc udać się do lekarza pierwszego kontaktu i wykonać podstawowe badania, do czego zachęcamy.

Więcej na temat drgającej powieki pisaliśmy w naszym artykułach. Znajdują się one pod linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/drgajaca-powieka-czy-na-pewno-blahy-problem-moze-wskazywac-na-powazne-schorzenia-neurologiczne,

https://portal.abczdrowie.pl/drganie-powieki-charakterystyka-niedobor-magnezu-zespol-suchego-oka-choroby-neurologiczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.