Dlaczego mam to drżenie powiek i dłoni?

Dzień dobry, mam problem drżącymi dłońmi i powieką, od paru dni też z nogami ale to glownie przy kucaniu. Ostatnio też często bolą mnie plecy, w zaleznosci od czynności, kiedy długo chodzę to odcinek lędźwiowy, przy dlugim siedzeniu lub leżeniu odcinek piersiowy i szyjny. Zauważyłam również problem z wzięciem głębokiego oddechu, możliwe że to przez astmę ale używam asaris i trochę się to uspokoiło. Odczuwam również zawroty głowy, najczesciej pod przysznicem oraz ból mięśni, nie jestem osobą aktywną fizycznie. W zeszłym roku miałam przetaczaną krew z powodu anemi ale aktualne badania są w porządku. Zastanawiam się czy te objawy mogą być spowodowane preblemami neurologicznymi lub psychicznymi, od 3 miesięcy leczę sie na depresje i zażywam takie leki jak asertin i triticco. Oprocz tych leków biorę również Siofor 850 i Aktywie z powodów PCOS oraz hitaxe na alergię, witaminę c i magnefar b6 forte.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Dolegliwości, o których Pani pisze mogą mieć wiele przyczyn i nie zawsze musi to być związane z konkretną jednostką chorobową.

Na pewno w pierwszej kolejności, aby poznać źródło takich problemów, należałoby rozszerzyć diagnostykę o takie badania jak: pełna morfologia wraz z CRP i OB, a także oznaczenie poziomu glukozy, żelaza, ferrytyny, wapnia całkowitego, magnezu, sodu oraz potasu.

Takie postępowanie pozwoli na wyeliminowanie wiele przypadłości i wdrożenie właściwego leczenia.

Ponadto zalecamy stacjonarną konsultację u lekarza internisty, aby po dokładnym badaniu przedmiotowym i analizie wyników badań zdecydował o dalszym postępowaniu.

Istnieje przypuszczenie, że opisane objawy związane są z podłożem emocjonalnym między innymi na tle nerwowym. Możliwe, że organizm reaguje tak na zmęczenie, problemy ze snem, czy przewlekły stres.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/drganie-powieki-charakterystyka-niedobor-magnezu-zespol-suchego-oka-choroby-neurologiczne https://portal.abczdrowie.pl/drgajaca-powieka-czy-na-pewno-blahy-problem-moze-wskazywac-na-powazne-schorzenia-neurologiczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.