Dlaczego mój chłopak jest taki nieodpowiedzialny?

Mam problem z chłopakiem i potrzebuje rady psychologa , niebawem będziemy mieli synka a mój chłopak jest strasznie nie odpowiedzialny proszę go i to żeby pomagał mi w domu proszę go żeby zrobił sobie rożne badania bo ma skierowanie poniewaz ma podejrzenie cukrzycy co to będzie jak dziecko juz będzie ? Skoro on woli spać do puzna nie wiem jak mam do niego dotrzeć .. potrzebuje jakiejs rady

Dzień Dobry Pani,

Bazując na Pani opisie, mocno zachęcam Panią do zadbania przede wszystkim o samą siebie, bo to Pani i Pani synek jesteście teraz najważniejsi.
Jak?
Proszę przeprowadzić spokojną rozmowę z Pani Chłopakiem, z ustaleniem obowiązków "na piśmie" , że wstawanie o stałej porze rano, a nie w południe, wykonywanie potrzebnych czynności.i konsekwentne trzymanie się tego.

Życzę Pani tylko pomyślności,
Irena Mielnik-madej

Witam, rozumiem że rozmawiała Pani o tym ze swoim chłopakiem, w tej chwili nie bierze pod uwagę Pani próśb. Być może gdy pojawi się już dziecko w domu, jego postawa się zmieni, poczuje większą motywację. Warto skorzystać razem z konsultacji z psychologiem, poświęcić temu więcej czasu. Zaangażowanie ojca w wychowanie i opiekę nad synem jest ważne dla budowania więzi uczuciowej. Obojętność emocjonalna może skutkować poczuciem odtrącenia przez dziecko. Przytulanie, kontakt bezpośredni z rodzicem, uwaga jest szczególnie ważne da małych dzieci. Proszę się zastanowić czy mogłaby Pani zwrócić się o pomoc do któregoś z członków rodziny, przyjaciół, kto mógłby porozmawiać również z Pani chłopakiem. Ktoś z czyim zdaniem partner mógłby się liczyć. Poszukać również dla siebie wsparcia, tak aby nie obarczać siebie za dużą odpowiedzialnością, mieć możliwość rozmowy, pomocy.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam serdecznie,

Z tego, co Pani pisze, jest Pani zdana na siebie w staraniu się o dobry dom i przyszłość dla dziecka. Przejmuje się Pani jego losem, niepokoi Panią zachowanie partnera, który wydaje się być nieodpowiedzialny i zastanawia się Pani, co będzie w momencie, gdy na świecie pojawi się dziecko. Obecna sytuacja musi być trudna i obciążająca. Kobieta w ciąży musi dawać sobie radę sama z wieloma rzeczami, nie mając wsparcia ze strony chłopaka. Jest Pani w ważnym momencie swojego życia i najlepszym rozwiązaniem byłoby zadbanie o siebie i dziecko. Partnera niestety nie zmusi się do zmiany, jeżeli sam nie zauważy, że jest to potrzebne. Różne formy wywierania wpływu często są po prostu nieskuteczne.
Może warto byłoby skorzystać z pomocy psychologicznej, aby w pewien sposób usystematyzować to, jakie staną przed Wami zadania, gdy staniecie się rodzicami.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA