Dlaczego moja waga spada mocno po ciąży?

Witam, mam 37 lat i 9mcy temu urodziłam dziecko, przedwcześnie. W ciąży nie przytyłam nic, a aktualnie waga jest juz niższa o 18 kg i nadal spada. Zmęczenie przypisywały macierzyństwo jednak niepokoi mnie ten spadek wagi. Jakie badania powinnam wykonać, chciałabym znaleźć przyczynę.
KOBIETA, 38 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wskazana przez Panią utrata wagi jest faktycznie niepokojąca i powinna Pani wykonać szereg kontrolnych badań.

Na pewno zalecamy udanie się do internisty, który powinien zlecić m.in. badanie krwi, moczu i kału, także ewentualne badania hormonalne, oraz konsultację dietetyczną w celu sprawdzenia, czy nie przyjmuje Pani za mało kalorii w diecie.

Nie wskazała Pani czy oprócz rażącego spadku wagi wystąpiły jakieś inne objawy. Proszę się obserwować i wszystko powiedzieć lekarzowi, który będzie przeprowadzał wywiad medyczny.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/niekontrolowana-utrata-masy-ciala-kiedy-moze-sie-pojawic-na-co-moze-miec-wplyw-i-jak-jej-probowac-zapobiegac

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.