Dlaczego nie mam miesiączki i skąd ten ból pęcherza?

Mam 15 lat i od ponad 3 miesięcy nie mam miesiączki, która pierwszy raz pojawiła się 2, 5 roku temu. Ponadto odczuwam czasem ból w okolicy macicy i często oddaje mocz. Co może być tego przyczyną?
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Objawy jakie Pani opisała mogą wynikać z dwóch odrębnych przyczyn, lub stanowić wynik jednego schorzenia.
Bóle w okolicy pęcherza oraz częstomocz najczęściej są spowodowane ostrym zapaleniem pęcherza moczowego. Czasem w przebiegu choroby może pojawić się krwiomocz. Temperatura ciała jest zwykle prawidłowa lub notuje się niewielki stan podgorączkowy. Z leków dostępnych bez recepty można polecić Urosept lub Urinal, witaminę C oraz przyjmowanie zwiększonej ilości płynów przez kilka dni. W razie braku poprawy konieczna jest konsultacja lekarska.
Bóle, które Pani opisała, a także brak miesiączki mogą mieć jednak związek z układem rozrodczym, a nie moczowo-płciowym. Wprawdzie ciągle jest Pani jeszcze w okresie dojrzewania, kiedy miesiączki mogą być nieregularne, aczkolwiek warto byłoby skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który wykluczy potencjalne schorzenia, które mogą dawać podobne objawy.