Dlaczego nie mam okresu po zażywaniu antybiotyku?

Witam, mam 18 lat. Zażywam tabletki antykoncepcyjne i niedawno brałam antybiotyki, kochałam się z partnerem w prezerwatywie oraz partner nie dochodził we mnie. Spóźnia mi się okres o dobry tydzień, może być to spowodowane przez branie antybiotyku? Czy mam się niepokoić? Proszę o szybką odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opóźnienie miesiączki może być spowodowane antybiotykoterapią, prawdopodobieństwo zapłodnienia gdy stosowane były dodatkowe metody mechaniczne w okresie przyjmowania antybiotyku jest małe.
Aby jednak całkowicie wykluczyć możliwość ciąży należy wykonać test ciążowy. Wówczas prawdopodobną przyczyną pozostanie antybiotykoterapia i będzie istniało duże prawdopodobieństwo, że następne krwawienie z odstawienia pojawi się prawidłowo.

Redakcja abcZdrowie.pl