Dlaczego nie można łączyć orkiszu z innymi zbożami?

Witam, bardzo proszę o odpowiedź dlaczego nie można łączyć orkiszu z innymi zbożami i nasionami? robiąc naleśniki mieszam mąki jakie mi wpadną do ręki:), a na śniadanie lubię zjeść kasze manną orkiszowa z siemieniem lnianym, słonecznikiem. pozdrawiam

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Aktualnie nie ma przeciwwskazań co do łączenia różnych zbóż. Niewskazane jest jedynie łączenie orkiszu stosowanego do celów leczniczych z innymi zbożami i ziarnami, gdyż takie mieszanki z uwagi na duża ilość błonnika, mogą osłabiać jego lecznicze działanie.
pozdrawiam