Dlaczego odczuwam ból kolan po ćwiczeniach?

Mam 33 lata prowadzę dość aktywny tryb życia, regularnie ćwiczę i jestem szczupła. Dlaczego odczuwam ból kolan po ćwiczeniach? Zwracam uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń i technikę. Ból określiłabym jako umiarkowany jakby kłujący. Dodatkowo przy kucaniu czasem coś strzela w kolanach, zupełnie jak u osób niećwiczących.

Witam serdecznie,

Ból kolan najczęściej jest wynikiem niewłaściwej techniki ćwiczeń i obciążaniem w ten sposób stawów. Jednak Pani pisze iż ćwiczenia są wykonywane poprawnie więc przyczyny należy szukać dalej. Innym powodem może być przetrenowanie i obciążanie stawów. Zastanowi się Pani czy oby nie ćwiczy za często i zbyt intensywnie. Może być też tak że po prostu ma Pani słabe kolana i jak już Pani je wzmocni ćwiczeniami to ból ustąpi. Jeszcze jedno co się nasuwa problemy z rzepką. może być tak że rozbudowała Pani za bardzo mięśnie nad rzepką które naciskają na nią np podczas kucania. Trudno jest to określić nie mając informacji o rodzaju wykonywanych przez Panią ćwiczeń, intensywności itp Nie mniej jednak radzę udać się do lekarza po skierowanie do ortopedy. Podczas osobistej wizyty specjalista lepiej określi problem.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk