Dlaczego odczuwam ból w pępku?

Witam,czasem po lekkim wysiłku fizycznym, czy nawet po zakupach, czy po długim locie mam ból w pępku, gdy chce się wyprostować lub przy oddawaniu moczu. Mija po kilku godzinach. Nie pojawia się on zawsze, czasami tylko. Gdy następny dzień chce pójść do lekarza to ból już znikł i nie idę bo jak lekarz ma mnie zbadać skoro już nie mam bólu. Co powinienem zrobić? Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam,

uważam, że mimo wszystko powinien Pan udać się do lekarza – nawet w sytuacji, gdy ból tymczasowo zniknął, lekarz będzie w stanie przeprowadzić z Panem wywiad lekarski czy wykonać badanie (np. badanie krwi czy badanie obrazowe), które pomoże w postawieniu diagnozy.

Dolegliwości bólowe w okolicy pępka mogą mieć bardzo wiele przyczyn. Wśród wyróżnić można zapalenie wyrostka robaczkowego, nieżyt żołądkowo-jelitowy czy też przepuklinę pachwinową. To poważne schorzenia, których nie wolno bagatelizować. Jeśli zostaną one wykluczone, to odczuwany ból w tej okolicy może być również nerwobólem i występować na tle nerwowym.

Temat ten został szerzej omówiony w artykule dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-w-okolicy-pepka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.