Dlaczego po odstawieniu tabletek nie mam okresu i bolą mnie sutki?

Witam serdecznie! Mam 27 lat i brałam tabletki antykoncepcyjne, w czerwcu 2010 roku odstawiłam i do 17 listopada miałam okres choć trochę nieregularny 33-36 dni, ale od tego czasu już nie mam a jest już połowa lutego (testy ciążowe neg.), czekam na wyniki badań, ale teraz pojawiła się bolesność i delikatne pieczenie sutków, jakieś 4 dni temu, są wrażliwe na dotyk i lekko zaczerwienione i twarde, w piątek też podczas kąpieli zauważyłam że na sutku są powiększone białe kropki. Z mężem staramy się o dzidzie i mimo że nie mam okresu to staramy się współżyć tak 2-3 razy w tyg. Dziś też zrobiłam test i był negatywny, co się dzieje? Może tu otrzymam jakąś podpowiedź? Czy to może być ciąża? Bardzo bym chciała. Proszę serdecznie o odpowiedź, pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tak liczne testy nie mogą za każdym razem dawać wyników fałszywie ujemnych. Najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży, ale dla całkowitej pewności może Pani oznaczyć poziom betaHCG we krwi.

Zatrzymanie miesiączki z towarzyszącymi zmianami sutków mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Z tego też powodu proponowałabym udać się do ginekologa w celu wykluczenia problemów endokrynologicznych. W trakcie wizyty lekarz może wykonać badanie USG, które także będzie mogło potwierdzić ewentualną ciążę.

Pozdrawiam