Długa 1 miesiączka po porodzie

Witam.
27 grudnia 2009 urodziłam córkę. Po porodzie okazało się, że miałam infekcje macicy i przyjmowałam antybiotyk. Wszystko było ok. 1 miesiączkę dostałam 25 lutego 2010 i tego dnia zaczęłam używać plastrów antykoncepcyjnych, ale krwawienie ciągle się utrzymywało. Po miesiącu byłam u ginekologa i zaczęłam stosować tabletki. Dziś wzięłam ostatnią tabletkę, ale krwawienie wciąż się utrzymuje już 6 tygodni.

Nie wiem co mam teraz z tym zrobić? Czy to może być przez to, że miałam infekcje macicy?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeśli zakażenie zostało wyleczone, to krwawienie z pewnością nie jest jego wynikiem. Doszukiwałabym się przyczyny raczej w antykoncepcji hormonalnej (częsty skutek uboczny). Możliwe, że konieczne będzie odstawienie jej, ponieważ istnieje realne ryzyko powstania anemii. Powinna Pani udać się do ginekologa, który Panią zbada i zleci badanie krwi (morfologię).
Pozdrawiam serdecznie!