Dwukrotne nietrzymanie kału i rozwolnienia a osłabienie mięśnia dna miednicy

Witam, ostatnio w ciągu miesiąca zdarzyło mi się 2 razy popuścić trochę kału(lepka papka). Były to sytuacje rano, kiedy musiałem przetrzymać stolec, aż będę miał możliwość skorzystania z toalety. Często mam też rozwolnienia, czy może to być oznaka osłabienia mięśni dna miednicy?

Aby odpowiedzieć na Pani pytania potrzebne sà informacje uzupełniajace, na przykład takie czy Pani rodziła oraz badania dodatkowe, manometria anorektalana i defekografia ultrasonigraficzn? Wiecej informacji znajdzie Pani na naszej stronie www.melitamedical.pl w dziale Proktologia Jakie choroby leczymy.