Dziwny ból głowy - powinnam się martwić?

Dzień dobry, jestem 24-letnią kobietą. Od kilku dni borykam się z dziwnym bólem głowy. Występuje on od kilku miesięcy, ale w ostatnich dniach bardzo się nasilił. Boli mnie prawa skroń i cała prawa strona z tyłu głowy. Ból w okolicach skroni ma charakter pulsujacy, natomiast z tyłu jest tępy. Gdy próbuję odchylić szyję do tyłu ten tępy ból tak jakby schodził w dół do szyi, blokując ją. Odczuwam też coś jakby ściąganie prawego oka - policzek podchodzi do góry, brew w dół - wrażenie, jakby ból próbował je złączyć. Nie wiem czy mam się martwić, czy też nie. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Przyczyn bólów głowy może być wiele. Powinna Pani udać się na konsultację do neurologa (wskazana jest ocena, czy występują odchylenia w przedmiotowym badaniu neurologicznym) oraz diagnostyka obrazowa głowy (tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny głowy).

Poza tym powinna Pani monitorować wartości ciśnienia tętniczego (chociażby ciśnieniomierzem ramiennym w warunkach domowych), bo niskie lub wysokie ciśnienie także może odpowiadać za bóle głowy.

Ponadto, bóle głowy okolicy potylicznej mogą wiązać się ze skrzywieniem lub zwyrodnieniem odcinka szyjnego kręgosłupa.