Hemoroidy pojawiające się po 3 porodach

Witam,po porodach (3je duzych dzieci)nabawilam sie hemoroidow.Dolegliwosci pojawiaja sie gl.w toalecie,czuje wybrzuszenie,czasami przy podcieraniu sie lekkie pieczenie zw z "peknieciem"?,bo na papierze pojawia sie minimalna plamka jasnej krwi.Do tej pory (minelo 3 lata od ost.porodu) ok 2-3 razy pojawil sie bol (noca)odbytu,taki tepy,rozpierajacy.Nie mam zadnych problemow z wyproznianiem sie.Czy sa jakies skuteczne srodki leczace hemoroidy (rzadko mi dokuczaja).Mam nadzieje,ze zabieg to ostatecz

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

proponowałabym zgłosić się do proktologa (chirurga ogólnego). Prawdopodobnie poza hemoroidami może u Pani występować tzw. szczelina odbytu, czyli pęknięcie śluzówki w tej okolicy stąd te bóle w nocy. Niewłaściwie leczona może przejść w stan przewlekły. Decyzja o tym czy leczenie będzie tylko farmakologiczne oraz zmiana stylu życia/ nawyków czy też będzie to leczenie operacyjne decyduje stopień zaawansowania zmian oraz nasilenie dolegliwości pacjenta.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

Operować trzeba i nie ma co się zastanawiać. Na cudowne czopki i tabletki wyda Pani fortunę a na koniec i tak trzeba będzie radykal nie podejść do tematu. Obserwuję to w swojej praktyce 20 lat.