Hipoglikemia a anemia

Dzień dobry:) Nie choruję na cukrzycę, lecz od jakiegoś czasu mam napady hipoglikemi. Wyniki krwi wskazują na silne niedocukrzenie, dodatkowo mam też wysoką anemię. Czuję się fatalnie, są dni, że w ogóle nie mogę wstać, nie mam siły. Dodam, że chorowałam na anoreksję. Czy jest jakaś szansa, żeby zapobiegać atakom? Jak sobie pomóc?
ponad rok temu

Szanowna Pani,

powodów hipoglikemii jest wiele i ustalenie przyczyny wymaga wykonania badań (laboratoryjnych, hormonalnych, obrazowych). Niestety, zdarza się, że mimo szerokiej diagnostyki nie znajdujemy przyczyny. W Pani przypadku, możliwe jest, że ze względu na niedożywienie wątroba nie jest w stanie utrzymać prawidłowego stężenie glukozy w surowicy pomiędzy posiłkami. Pani magazyn glukozy jest pusty. Receptą na to jest spożywanie posiłków co 2-3 h. Musi Pani odbudować zapasy w organizmie, wtedy poprawią się wyniki krwi i prawdopodobnie ustąpią hipoglikemie. Proszę pamiętać, że są to tylko przypuszczenia. Do postawienia diagnozy konieczny jest dokładny wywiad i badania pomocnicze.

Pozdrawiam