Ile mogę schudnąć w ciągu dwóch miesięcy podczas ciężkiej pracy fizycznej?

Mam 20 lat, 160 wzrostu i 54 kg :/ Moja masa ciała "niby" jest w normie, ale zupełnie co innego mówi lusterko i zdjęcia z moją osobą :/ Wyglądam jak pulchny pączek i nigdzie u mnie wdzięku kobiecości. Wyjeżdżam do pracy fizycznej za granicę i chciałabym orientacyjnie dowiedzieć się, ile kg mogę zrzucić i czy jest możliwość wymodelowania swojej sylwetki. Co dziwniejsze, od 4 lat w ogóle nie jadam żadnych słodyczy, ograniczam smażone i grillowane jedzenie i w ogóle nie chudnę :/ desperacja to zbyt łagodne określenie na to, co przeżywam. Prosiłabym o jakieś rady dotyczące mojego przypadku.
20 LAT ponad rok temu

Witam,

Z tego, co Pani pisze, problemem jest zaakceptowanie własnego wyglądu i siebie. Pani masa ciała jest prawidłowa i z pewnością nie powinna się Pani odchudzać. Nadmierny ubytek masy ciała jest niedobry i może doprowadzić do wielu chorób także psychicznych (anoreksja). Jeśli ma Pani problem natury psychologicznej i obsesyjnie myśli Pani o swojej wadze, to zły znak. Radzę wybrać się do specjalisty i zajrzeć na stronę www.abcanoreksja.pl.

Praca fizyczna pozwoli na utratę zbędnego tłuszczu i wzmocnienie mięśni. Trudno powiedzieć ile kalorii spali Pani podczas jednego dnia pracy, orientacyjnie może to być 1500 kcal przez 8 godzin pracy fizycznej. Musi Pani pamiętać, o odpowiedniej podaży energii, która musi pokrywać Pani zwiększone zapotrzebowanie. Z pewnością podczas pracy fizycznej nie powinna Pani ograniczać kalorii, bo może się to skończyć tragicznie dla Pani zdrowia.

Pozdrawiam