Infekcja dróg moczowych

Witam serdecznie. Pisze do Państwa, ponieważ dokucza mi ból pod żebrami w okolicy lędźwiowej. Dodatkowo mam gorączkę (temp. 37.7) i mimo wypijania dużej ilości płynów- ok. 1,5 litra w ciągu dnia - mocz oddaje jedynie dwa lub trzy razy i to w niewielkiej ilości. Z uwagi na to, że w moich wynikach zauważono nieprawidłowości, takie jak ślad białka, liczne bakterie i leukocyty (pola luźno usiane) przez 10 dni brałam lek. Dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego do nefrologa oraz informacje, żeby poczekać i zobaczyć czy infekcja sama nie minie. Przedstawiam wyniki badań kontrolnych: Barwa: słomkowa. Odczyn: zasadowy. Ciężar właściwy: 1,032. Nabłonki: pł. dość liczne. Krwinki białe: 8-10 wpw. Krwinki czerwone: 0-1 wpw (świeże). Liczny śluz. Fosforany bezpostaciowe. Badania krwi: Crp: 19,5 mg/l (norma 0-5), kreatynina: 1,04mg/dl (norma 0,6-1,1 mg/dl), mocznik: 21,19mg/dl (norma 10-50mg/dl). Posiew: proteus mirabilis 10^5. Chciałabym sie dowiedzieć czy powyższe wyniki oraz objawy, o ktorych pisałam mogą wskazywać na zapalenie nerek lub kamicę nerkową? Czy powinnam iść do nefrologa?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Wyniki wskazują na zakażenie układu moczowego. Przedstawione informacje nie są wystarczające do określenia, której części układu moczowego ono dotyczy, jednak wśród nich są przesłanki kierujące podejrzenie w strone nerek. Obecność bezpostaciowych fosforanów w moczu może świadczyć o istnieniu bądź zwiększonym ryzyku powstania kamicy moczowej.

Warto wybrać się do nefrologa.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty