Infekcja dróg moczowych

Witam serdecznie. Pisze do Państwa, ponieważ dokucza mi ból pod żebrami w okolicy lędźwiowej. Dodatkowo mam gorączkę (temp. 37.7) i mimo wypijania dużej ilości płynów- ok. 1,5 litra w ciągu dnia - mocz oddaje jedynie dwa lub trzy razy i to w niewielkiej ilości. Z uwagi na to, że w moich wynikach zauważono nieprawidłowości, takie jak ślad białka, liczne bakterie i leukocyty (pola luźno usiane) przez 10 dni brałam lek. Dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego do nefrologa oraz informacje, żeby poczekać i zobaczyć czy infekcja sama nie minie. Przedstawiam wyniki badań kontrolnych: Barwa: słomkowa. Odczyn: zasadowy. Ciężar właściwy: 1,032. Nabłonki: pł. dość liczne. Krwinki białe: 8-10 wpw. Krwinki czerwone: 0-1 wpw (świeże). Liczny śluz. Fosforany bezpostaciowe. Badania krwi: Crp: 19,5 mg/l (norma 0-5), kreatynina: 1,04mg/dl (norma 0,6-1,1 mg/dl), mocznik: 21,19mg/dl (norma 10-50mg/dl). Posiew: proteus mirabilis 10^5. Chciałabym sie dowiedzieć czy powyższe wyniki oraz objawy, o ktorych pisałam mogą wskazywać na zapalenie nerek lub kamicę nerkową? Czy powinnam iść do nefrologa?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki wskazują na zakażenie układu moczowego. Przedstawione informacje nie są wystarczające do określenia, której części układu moczowego ono dotyczy, jednak wśród nich są przesłanki kierujące podejrzenie w strone nerek. Obecność bezpostaciowych fosforanów w moczu może świadczyć o istnieniu bądź zwiększonym ryzyku powstania kamicy moczowej.

Warto wybrać się do nefrologa.

Pozdrawiam