Interpretacja opisu MR stawu kolanowego

proszę o interpretację opisu MR stawu kolanowego -czy konieczna jest artroskopia ? Podwyższenie sygnału rogu przedniego i tylnego obu łąkotek - zmiany zwyrodnieniowe. Podejrzenie poziomej szczeliny pęknięcia rogu przegniego łąkotki bocznej. Podwyższony sygnał przyczepu piszczelowego więzadła rzepki - zmiany entezopatyczne, przeciążeniowe. Niewielka ilośc płynu w bocznej częsci jamy stawu i przy mięśniu podkolanowym. więzadła krzyżowe i chrząstki prawidłowe, pozostłe elemnty ok. proszę o poradę

Magdalena StusiĹska

Wszystko zależy od Pana stanu klinicznego- decyzja należy do lekarza prowadzącego w oparciu o pełny obraz kliniczny.

Witam, generalnie ta część: dejrzenie poziomej szczeliny pęknięcia rogu przedniego łąkotki bocznej <- świadczy o tym, że raczej trzeba to zobaczyć laparoskopowo. Jeśli do tego jest ból to nie ma za bardzo opcji. Ta część łąkotki nie jest ukrwiona i przypuszczalnie sama się nie zrobię (jeśli jest tam oczywiście pęknięcie)