Interpretacja wyników badań CDD a tabletki antykoncepcyjne

Wyniki CDD żył kończyn dolnych: 1.Strona prawa:przepływ ż.biodrowej i udowej wspólnej prawidłowy z fazowością oddechową. Ż.udowa podatna na ucisk z prawidłowym przepływem. Żyła podkolanowa z refluksem fizjologicznym ok. 0,4s. Ujście i pień VSM niewydolne. Średnica pnia VSM w odcinku udowym ok. 5,00mm. Ujście i pień VSP wydolne. Niewydolnych perforatów nie uwidoczniono. Strona lewa t.j. wyżej z czym ujście i pień VSM wydolne. Średnica pnia w odc.ud.ok.2,8 mm. Mogę brać tabletki antykoncepcyjne?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, to badanie nie wskazuje na przeciwwskazania do terapii antykoncepcyjnej, jednak musi Pani skonsultować sie z lekarzem ginekologiem celem podjęcia ostatecznej decyzji. Pozdrawiam