Interpretacja wyników usg i hormonów tarczycy

Proszę o interpretację moich wyników. Boję się bo mama miała raka tarczycy. Usg tarczycy - niepowiększona, niesymetryczna (płat prawy 12 ml, lewy 6 ml) W prawym płacie widoczna zmiana płynowa, niejednorodna wewnetrznie - 16 mm - torbiel z cechami krwawienia. TSH 3,520 (0,4-4), FT4 1,01 (0,89-1,76), OB 5 mm/h, WAPŃ 2,27 (2,15-2,55). Guzek mam już od miesiąca, jest twardy, wczesniej bolał przy dotykaniu teraz już nie. Jakie badania jeszcze zrobić? Powinnam się martwić?

Raczej guzek w opisie USG wygląda na łagodny typu zwyrodnieniowego, lecz jest dość duży, bo powyżej 1 cm. Badania laboratoryjne są w normie. Zazwyczaj w takich przypadkach zaleca się biopsję cienkoigłową zmiany z oceną histopatologiczną, która określi dokładnie czym jest zmiana. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować endokrynolog prowadzący.