Interpretacja wyniku badania gastroskopii u siedemdziesięciolatka

Wynik badania gastroskopii mojego męża - we wpuście bujająca błona śluzowa barwy czerwonej, utrudniająca przejście przez wpust. Zmiana przechodzi na krzywiznę mniejsza, zostały pobrane liczne wycinki. Obecnie czekamy na wynik. Proszę o informację, co to oznacza i jakie jest leczenie. Pozdrawiam.

Witam!

Leczenie zależeć będzie od wyniku badania histopatologicznego z pobranych wycinków. Zmiana musi zostać zweryfikowana, aby móc jednoznacznie wykluczyć, bądź potwierdzić proces rozrostowy. Musicie Państwo zaczekać na wynik i skonsultować go z lekarzem prowadzącym, który z pewnością odpowie na Wasze pytania.

Pozdrawiam serdecznie!