Interpretacja wyniku badania kolonoskopii

Prosze o interpretacje wyniku kolonoskopii: "Polip hiperplastyczny. Ocena doszczetnosci wyciecia niemozliwa(brak widocznych marginesow tkankowych). Co oznacza polip hiperplastyczny? Czy to cos zlego? Czy powinnam podjac leczenie?

Witam!
Polip hiperplastyczny nie jest czymś złym - jest to zmiana łagodna, ale w przyszłości może być przyczyną powstawania gruczolaków i ulec przemianie nowotworowej. Wskazane wykonanie kontrolnej kolonoskopii celem wycięcia pozostawionych resztek polipa i oceny hist-pat.

Z poważaniem
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej