Interpretacja wyniku CMV

Interpretacja wyniku CMV IgM - ujemny IgG-93,74 U/ml
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik może oznaczać dwie rzeczy - przebyte zakażenie w przeszłości i pełną ochronę przed powtórnym zakażeniem wirusem cytomegalii lub świeże zakażenie, w którym jeszcze nie doszło do wytworzenia się przeciwciał w klasie IgM.
Należy dla pewności wykonać powtórne oznaczenie za 2-3 tygodnie. Jeśli wynik się powtórzy (IgM ujemne) z całą pewnością zakażenie zostało przebyte w przeszłości i nie ma powodów do niepokoju.