Jak interpretować wynik mammografii u osoby ze zmianami?

Witam. Prosze o wyjaśnienie bardzo mi zależy. Moja mama miala mammografie. Piersi o budowie tluszczowo-gruczowej. W PP na granicy KG zagęszczenie spikularne wielkosc 14 mm zmaina podejrzana o tu mal. Mikrozwapien radiologicznie podejrzanych , pogrubienia skóry nie stwierdza się. Birads 5 wskazana pilna weryfikacja zmiany , konsultacja onkologiczna. Proszę bardzo o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Mama powinna się udać do onkologa, opis mammografii wskazuje na możliwy nowotwór złośliwy piersi. Takie cechy, jak zagęszczenie spikularne, mikrozwapnienia są częste właśnie w nowotworach złośliwych.