Jak leczyć rwę kulszową i bóle w lędźwiach?

Witam. Bardzo czesto mam bole w odcinku ledzwiowym oraz rwy kulszowe. Nie potrafie stwierdzic kiedy to sie nasila, bo z tym jest roznie. Ostatnio zaczelam troche medytowac i gdy siedze wyprostowana kilka minut pojawia sie ogromny, klujacy bol miedzy lopatkami. Do tego dodam, ze ponad rok temu spadlam ze schodow i do dzisiaj boli mnie kosc ogonowa, gdy siedze dluzej na twardym lub leze dluzej na plecach. Oczywiscie pojde z tym dp lekarza. Jednak wiem, ze to troche potrwa zanim dostane jakiekolwiek skierowanie na badania. Chcialabym zaczac robic cwiczenia rozciagajace, ale nie wiem czy sobie nie zaszkodze. Bardzo prpsze o jakies rady co to moze byc i jak pomoc sobie

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani wykonać badania kręgosłupa (np. na początek rtg). Oczywiście o rodzaju badań zadecyduje lekarz, po wcześniejszym badaniu. W razie pojawienia się bólu może Pani stosować leki przeciwbólowe. Jeśli chodzi o ćwiczenia, to rodzaj ćwiczeń jakie może Pani wykonywać będzie zależał od tego, z jakiego powodu są bóle.