Jak leczyć ten uporczywy świąd skóry?

Witam mam 32 lata i od ok. 3 lat mam problem ze swędzeniem skóry. Pojawia się ono na łydki, biodra i pod pachami. Byłem już u dwóch dermatologow i nic nie stwierdzili ponieważ niema widocznych zmian zalecili jedynie jakieś tabletki na uczulenie, nie pomagało nic. Jedna pani doktor zleciała badania morfologie, ob i próby watrobowe było wszystko ok. Co jakiś czas powtarzam te badania i raz wyszła nieznacznie podwyższona bilirubina. Robiłem też hormony tarczycy go jakiś czas i jeden ostatnio też wyszedł podwyższony delikatnie. Był jeszcze robiony test ANA 3 który pokazał wykrycie przeciwciał przeciwjaderkowych i antycytoplazmatyczncg oto wyniki Ziarnisty w mianie 1:100 Jaderkowy w mianie 1:320 Mitochondrialny ( nerka szczura) w mianie 1:100 Cytoszkieletu ( aktyna) w mianie 1:80 ( pc.p/ SMA obecnie w mianie 1:100 ). Dodam ze te badania zleciła mi Pani trycholog bo wypadają mi też włosy i ona mówiła,ze to związane jest z chorobą immulogiczna skóry. Dlatego podaje wyniki. Świąd jest bardzo silny, wręcz nie możliwy od powstrzymania drapania się, czasem potrafię rozdrapac do krwi. Ze zmian jakie zauważyłem to pojawiają mi się na ciele przeważnie uda brzuch na ramionach przedramionach ślady dosłownie jak po ukaszeniu komara identyczne mały babel który jak staram się go nie drapac to przestaje w miarę szybko spędzić jeśli rozdrapie to swędzi dość długo później znika. Pisze o tych zmianach, ponieważ dwie osoby z którymi spałem w łóżku miały takie same bable, nie mówię tu o samym sex. Z osobami z którymi był sam sex nie wiem czy miały coś takiego ale dwie osoby z którymi kila nocy spędziliśmy razem takie jakby ukąszenia występowały. Niewiem może to jakiś zbieg okoliczności albo jestem przewrazliwiony za bardzo Myślę że może to jakiś swierzb lub wszy albo jakieś inne insekty. Dodam jeszcze że jedna osoba z którą spałem była u dermatolog z tymi babelkami i ta pani powiedziała że to mogą być pluskwy. Z chorób jakie przeszedłem to było zapalenie trzustki 5 lat temu, od tamtej pory nie pije alkocholu, pani dermatolog zleciła mi przez to próby watrobowe, podejzewala że to coś związane z trzustka Ale wyszły ok. Niewiem już gdzie szukać pomocy, do jakiego specjalisty się udać,świąd jest nie do zniesienia. Mam też wrażenie że nasila się jak wejdę do ciepłej wody, bądź jak jest gorąco, jak jestem spocony. Proszę o szybką odpowiedź Z góry dziękuję

Dzień dobry, opisany przez Pana przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl